Od około połowy zeszłego roku spotykam się regularnie z e-znajomymi z NikogoForum.pl we wrocławskich pubach, aby porozmawiać o technologii, branży gier, Nintendo, a także zeStreetPassować swoje konsole. W ubiegłą sobotę miała miejsce kolejna taka posiadówa.

Spotkaliśmy się w barze Chopper niedaleko wrocławskiego rynku, który stał się naszą domyślną lokalizacją z uwagi na doskonałe żarcie (w szczególności Płonące Koryto, którym najada się cała nasza ekipa). Tym razem żarcie było jeszcze lepsze, ponieważ trafiliśmy na odświeżone, rozszerzone menu. Szczególnie ciekawie brzmiała Hydrozagadka (500 ml wódki, 5 śledzi, 5 ogórków), ale postanowiliśmy ją rozwikłać następnym razem
Wcześniej spotkania odbywały się nieraz w Padbarze, ale tam menu jest zdecydowanie alkoholowo-przekąskowe. A że nasze „branżowe dyskusje” potrafią trwać czasem i sześć godzin (szczególnie jak dołączy ktoś spoza Wrocławia), to dobrze mieć pod ręką kuchnię.

Ale nie o jedzeniu miało być. Jak zwykle nie brakowało ciekawych dyskusji („Jak będzie działać usługa PS Now”), wnikliwych pytań („Czemu nie potrafię założyć Nintendo ID?”) oraz planów na przyszłość („Kupię Wii Party U jak będzie w Plusie”). Było również grane dzięki opcji Download Play. Ja się załapałem tylko na Mario Kart 7, bo potem mi konsolka padła, ale reszta ekipy przetestowała także Mario Tennis Open oraz Star Fox 64. Odbył się także przedpremierowy look na Kirby Triple Deluxe, jako że Tawot (jegomość poniżej w długich blond włosach) posiada japońskiego 3DS’a, z dostępem do japońskiego eShopu oczywiście.

Na zdjęciu powyżej w środku siedzi pan profesor Torq, ja zaś po prawej, gotowy już do wyjścia na obiad z lubą. Niżej zaś widzicie Łukasza i całuśniego Ryana – specjalistę od technobełkotu.

Tym razem StreetPass okazał się wyjątkowo udany, bowiem przypadkiem załapały się dwie dodatkowe osoby. Okazało się, że w tym samym miejscu o tym samym czasie w Chopperze spotkało się dwóch moich znajomych z Techlandu. Chyba czas, by Nintendo zamontowało tam Nintendo Zone Kolejny Chopper 3DS Wrocław Meeting zapewne w lutym!