Wybieramy halówki

Małymi krokami zbliża się okres zimowy, więc zaczniemy opuszczać orliki i boiska z naturalną trawą, przenosząc się do hal sportowych, gdzie temperatura jest na odpowiednim poziomie i nie potrzeba cieplejszych ubrań, żeby czerpać przyjemność z gry.

Skoro zmieniamy powierzchnię, to niezbędne będą również nowe buty, dostosowane do nowych warunków, czyli parkietu, który akceptuje tylko i wyłącznie przyczepne obuwie, które pozwoli zachować komfort przy każdym kontakcie z piłki i sprintem. Nie jest jednak powiedziane, że halówki nie są używane przy innych dyscyplinach sportu, które odbywają się na twardych nawierzchniach. Jednak trudno sobie wyobrazić zawodnika futsalu, który miałby na stopach inny rodzaj obuwia, gdyż w tej odmianie piłki nożnej używa się mniejszej futbolówki, która nie odbija się tak samo, jak ta na murawie. Dlatego do produkcji butów na halę stosuje się podeszwę kauczukową.

Przyczepność to jednak fundament, niezbędny parametr, bez którego trudno nadążać za szybkimi zmianami kierunku biegu, intensywnością gry. Pomagają sprytnie wymanewrować rywali na niewielkiej przestrzeni.

Kolejna kwestia to kontrola piłki, gdyż zawodnicy, którzy zdecydowali się podążać futsalową drogą, muszą wyróżniać się nieprzeciętną techniką, cały czas są w ruchu, mając częsty kontakt z piłką. Wymiany podań odbywają się w dużo szybszym tempie niż na boisku trawiastym, a odległości między zawodnikami dużo mniejsze. Dlatego powinny być również wyposażone wzmocnienia czubka buta. Strzały są zazwyczaj z zaskoczenia, z prostego podbicia, z dużą siłą. Bramki są dużo mniejsze (2m x 3m), więc potrzeba nie lada sprytu i mocnego uderzenia, aby zaskoczyć bramkarza.

Prezentowany na zdjęciu model, dodatkowo posiada solidne obszycia i wykończenia. Jeśli zamierzamy często korzystać z usług naszych halówek, to po czasie to docenimy. Wzmocnienia znajdują się również na pięcie i na nosku. Wytrzymałość, funkcjonalność, uniwersalność i nowoczesny design. Takie właśnie są buty Nike Tiempo Genio Leather. Twoje umiejętności staną się jeszcze lepsze.