Zima w Bułgarii to też raj dla narciarzy

Przez Bułgarię ciągnie się najwyższe na Bałkanach pasmo górskie ze szczytem Musala (2925 m n.p.m.). W Bułgarii sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia. Nadszedł czas na przygotowanie sprzętu i obranie kierunku wyprawy narciarskiej.
Największe ośrodki narciarskie umieszczone są na południe od Sofii. Na chętnych czekają tu najwyższe stoki Bułgarii , tj.: szczyty Starej Płaniny, Pirinu kuszą alpinistów, zbocza gór narciarzy, tajemnicze jaskinie speleologów, malownicze górskie szlaki wędrowców i uzdrowiska dla kuracjuszy.
Trasy narciarskie o łącznej długości 40 km przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy, organizuje się tu również zawody międzynarodowe.
Urlop w Bułgarii można spędzić np w Pomporowie i Rodopach te ośrodki zapraszają do korzystania z tras biegowych, skoczni i wyciągów.
Na Sneżance (1938 m) jest wieża telewizyjna, ogromna kawiarnia i taras widokowy – można stąd zobaczyć Morze Egejskie. Prowadzą stąd liczne szlaki turystyczne – do Skał Orfeusza, na szczyty Studenec, Sneżanka i Murgawec. Jesienią kwitnie tu mnóstwo liliowych zimowitów. Na zachód od Pamporowa we wsi Sziroka Łyka wznoszą się nad strumieniami piękne kamienne mosty, stworzone przez zmyślną naturę.
Znajdź najlepszy dla Ciebie i Twoich najbliższych hotel w Bułgarii w serwisie www.porownywarkahoteli.pl