Battletoads In Ragnarok's World

Recenzja Battletoads In Ragnarok’s World na Nintendo Gameboy

Rewolucyjna gra z lat 90. na konsolę Nintendo Gameboy

Battletoads In Ragnarok’s World to klasyczna gra zręcznościowa, która zadebiutowała na konsoli Nintendo Gameboy w latach 90. Gra jest spin-offem popularnej serii Battletoads, która zdobyła ogromną popularność wśród miłośników gier w tamtym okresie.

Rozgrywka i fabuła

W grze wcielamy się w jednego z trzech żabich wojowników – Zitz, Rash lub Pimple, którzy wyruszają na misję ratowania swojej przyjaciółki, Prinzessin Angelica, porwanej przez złego Dark Queen. Rozgrywka składa się z dynamicznych walk, skakania po platformach oraz rozwiązywania zagadek. Gra oferuje także tryb wieloosobowy, dzięki któremu można grać ze znajomymi.

Grafika i muzyka

Grafika w grze jest typowa dla konsoli Nintendo Gameboy – pikselowa i kolorowa. Pomimo ograniczeń technicznych, twórcy zdołali stworzyć interesujące i zróżnicowane poziomy. Muzyka to kolejny atut gry, chwytliwe melodie doskonale wpadające w ucho podczas rozgrywki.

Podsumowanie

Battletoads In Ragnarok’s World to klasyk gatunku, który z pewnością przypadnie do gustu fanom retro gier zręcznościowych. Choć gra może wydawać się trudna dla nowoczesnych graczy, to warto dać jej szansę i spróbować swoich sił w walce ze złem.

Battletoads In Ragnarok’s World na Nintendo Gameboy

4 z 5 gwiazdek