Probotector 2 - Return Of The Evil Forces

Recenzja gry Probotector 2 – Return Of The Evil Forces

Probotector 2 – Return Of The Evil Forces na konsolę Nintendo NES

Probotector 2 – Return Of The Evil Forces to klasyczna gra akcji wydana przez Konami na konsolę Nintendo Entertainment System (NES) w 1992 roku. Gra jest sequelem popularnego tytułu Contra, znanego w Japonii jako Gryzor. Probotector 2 kontynuuje tradycję dynamicznej rozgrywki i intensywnych akcji, które sprawiły, że seria Contra stała się jedną z najbardziej uwielbianych przez graczy na całym świecie.

Rozgrywka

Rozgrywka w Probotector 2 jest bardzo podobna do poprzednich części serii. Gracz steruje bohaterem, który musi pokonać hordy wrogów, unikać pułapek i pokonywać bossów na końcu każdego poziomu. Jednak w tej części gry, gracze mają możliwość zmiany broni na lotniskowcu, co dodaje nowy element taktyczny do rozgrywki.

Grafika i dźwięk

Grafika w Probotector 2 utrzymana jest w stylu retro charakterystycznym dla gier z lat 90. Animacje postaci i efekty specjalne są dobrze wykonane jak na możliwości konsoli NES. Muzyka i dźwięki w grze dodają klimatu i podkreślają intensywność akcji.

Podsumowanie

Probotector 2 – Return Of The Evil Forces to świetna kontynuacja klasycznej serii Contra, która zapewnia wiele godzin świetnej zabawy dla fanów gier akcji. Dynamiczna rozgrywka, wyzwania na każdym kroku i możliwość współpracy z drugim graczem sprawiają, że ta gra zasługuje na uwagę wszystkich miłośników retro gier.

Probotector 2 – Return Of The Evil Forces na Nintendo NES

Ocena: 4 / 5

Probotector 2 to doskonała kontynuacja serii Contra, która zachowuje wszystkie elementy charakterystyczne dla gier akcji z lat 90. Polecam wszystkim fanom retro gier!