Super Arabian [h1]

Super Arabian – klasyka na konsoli Nintendo NES

Super Arabian to klasyczna gra platformowa wydana przez Sunsoft w 1986 roku na konsolę Nintendo Entertainment System. Gra jest inspirowana popularną japońską mangą i animacją o przygodach Ali Baby, który musi uratować księżniczkę Farah.

Rozgrywka

Rozgrywka w Super Arabian skupia się na eksploracji różnorodnych poziomów, pokonywaniu przeciwników oraz zbieraniu skarbów. Gracz steruje postacią Ali Baby, który może skakać, zrzucać bomby i walczyć z bossami na końcu każdego poziomu.

Grafika i dźwięk

Grafika w grze jest klasyczna, z charakterystycznym stylem retro, który przypadnie do gustu fanom gier z lat 80. Muzyka i dźwięki w grze dodają klimatu i pomagają wczuć się w atmosferę orientalnej przygody.

Podsumowanie

Super Arabian to klasyczna gra platformowa, która zachwyca prostotą rozgrywki i nostalgiczna grafiką. Dla fanów retro-gier i miłośników konsoli NES, ta pozycja z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Super Arabian na Nintendo NES

Ocena: 4.5 / 5

Super Arabian to klasyka gatunku, która z pewnością przypadnie do gustu fanom retro-gier. Prosta rozgrywka, klimatyczna grafika i dźwięk sprawiają, że gra wciąż zasługuje na uwagę.