Blues Brothers, The

Recenzja gry Blues Brothers, The na Nintendo SNES

Blues Brothers, The – kultowa gra na konsole Nintendo SNES

Blues Brothers, The to jedna z najbardziej kultowych gier na konsolę Nintendo SNES, która swoją premierę miała w latach 90. Gra została stworzona na podstawie popularnego filmu o przygodach dwóch braci wychodzących na ulice Chicago, aby zbierać pieniądze na dobroczynność.

Rozgrywka

W grze wcielamy się w postać jednego z braci – Jake’a lub Elwooda, i przemierzamy ulice miasta, unikając przeszkód, zbierając pieniądze oraz walcząc z przeciwnikami. Gra składa się z kilku poziomów, zróżnicowanych pod względem trudności i rodzaju zadań do wykonania.

Grafika i dźwięk

Gra zachwyca klasyczną, pikselową grafiką charakterystyczną dla gier z lat 90. Muzyka i efekty dźwiękowe również wprowadzają gracza w klimat filmu Blues Brothers, dodając dodatkowego uroku rozgrywce.

Dostępność i dodatki

Blues Brothers, The jest dostępny wyłącznie na konsolę Nintendo SNES i można go znaleźć w wersji fizycznej lub w wersji do pobrania z platform cyfrowych. Gra nie posiada żadnych dodatkowych pakietów rozszerzeń ani wersji językowych, co może być pewną wadą dla niektórych graczy.

Ocena

Blues Brothers, The na Nintendo SNES

4 z 5 gwiazdek