Mother 2

Recenzja gry Mother 2 na Nintendo SNES

Historia Mother 2

Mother 2, znana także jako EarthBound w USA, jest kontynuacją kultowej gry RPG stworzonej przez japońskiego twórcę Shigesato Itoi. Gra została wydana w 1994 roku na konsolę Nintendo SNES i szybko zdobyła uznanie fanów gatunku.

Grafika i ścieżka dźwiękowa

Grafika w Mother 2 jest klasyczna dla tamtych czasów, ale nadal zachwyca swoim urokiem retro. Postacie są kolorowe i dobrze zaimplementowane w świat gry. Natomiast ścieżka dźwiękowa jest niewątpliwie jednym z największych atutów produkcji. Melodie skomponowane przez Hirokazu Tanaka są zapadające i doskonale oddają klimat rozgrywki.

Rozgrywka i fabuła

W Mother 2 wcielasz się w postać chłopca o imieniu Ness, który wyrusza w podróż po świecie pełnym dziwnych stworzeń i tajemniczych zdarzeń. Gra oferuje unikalny system walki turowej, który wymaga od gracza strategii i umiejętności. Fabuła jest pełna humoru, ale także momentów wzruszenia i refleksji.

Dostępność i dodatki

Obecnie Mother 2 jest dostępna jedynie na konsolę Nintendo SNES, ale można również zagrać w nią na emulatorach. Gra nie posiada oficjalnej wersji językowej poza oryginalną japońską, co może stanowić pewne utrudnienie dla niejapońskojęzycznych graczy.

Mother 2 na Nintendo SNES

5 z 5 gwiazdek