World Class Rugby

Recenzja World Class Rugby na Nintendo SNES

World Class Rugby na Nintendo SNES

World Class Rugby to jedna z pierwszych gier sportowych, które trafiły na konsolę Nintendo SNES. Gra została wydana w 1992 roku przez Denton Designs i opiera się na popularnym sporcie rugby. Choć grafika i mechanika gry mogą wydawać się przestarzałe w porównaniu do dzisiejszych standardów, warto przyjrzeć się bliżej temu tytułowi.

Rozgrywka

W World Class Rugby gracze mają możliwość wzięcia udziału w meczach rugby, zarówno jednoosobowych, jak i wieloosobowych. Gra oferuje różne tryby rozgrywki, w tym turnieje międzynarodowe, ligowe czy treningowe. Możliwe jest również kontrolowanie poszczególnych zawodników oraz wykonywanie różnych manewrów charakterystycznych dla rugby.

Grafika i dźwięk

Mimo że World Class Rugby nie zachwyca grafiką ani efektami dźwiękowymi, należy pamiętać, że gra została wydana ponad 25 lat temu. Wówczas standardy były zupełnie inne, dlatego warto docenić starania twórców w dostosowaniu gry do możliwości konsoli Nintendo SNES.

Podsumowanie

World Class Rugby na Nintendo SNES to tytuł, który może przypominać miłośnikom rugby o początkach gier sportowych na konsolach. Mimo pewnych ograniczeń technicznych, gra ma swój urok i może dostarczyć nieco nostalgii tym, którzy mieli przyjemność z nią grać w latach 90.

World Class Rugby na Nintendo SNES

3 z 5 gwiazdek