Clock Tower

Recenzja gry Clock Tower na Nintendo SNES

Wprowadzenie

Clock Tower to klasyczna gra survival horrorowa, która swoją premierę miała na konsolę Nintendo SNES. Gra została wydana w 1995 roku i szybko zdobyła uznanie graczy za swoją unikalną atmosferę i intrygującą fabułę.

Fabuła

Gracz wciela się w postać Jennifer Simpson, która wraz z grupą przyjaciół trafia do tajemniczego zamku. Wkrótce okazuje się, że w zamku grasuje morderca o imieniu Scissorman, który poluje na bohaterkę. Celem gracza jest ucieczka przed mordercą oraz odkrycie tajemnic zamku.

Gameplay

Clock Tower wyróżnia się spośród innych gier survival horrorowych głównie ze względu na swoją nietypową mechanikę. Gracz nie ma możliwości walki z wrogiem, jedynym sposobem na przeżycie jest ukrywanie się i unikanie spotkań z mordercą. Decyzje podejmowane przez gracza mają wpływ na rozwój fabuły i zakończenie gry.

Unikalność

Gra Clock Tower wyróżnia się swoją atmosferą grozy i napięciem, które towarzyszą graczowi przez całą rozgrywkę. Brak możliwości walki sprawia, że emocje podczas rozgrywki są jeszcze intensywniejsze, a niepewność co do losów bohaterki dodaje grze dodatkowego uroku.

Ocena

Clock Tower na Nintendo SNES

4 z 5 gwiazdek