Final Fantasy IV - Easy

Recenzja gry Final Fantasy IV – Easy na Nintendo SNES

Rozgrywka i fabuła

Final Fantasy IV – Easy to remake klasycznej gry jRPG wydanej pierwotnie na konsolę Nintendo SNES. Gra zachowuje oryginalną fabułę, jednak wprowadza wiele ułatwień, które sprawiają, że jest bardziej przyjazna dla nowych graczy. Bohaterem, którym kierujemy, jest Cécil – rycerz Czerwonego Skrzydła, który postanawia zbuntować się przeciwko swojemu królowi, gdy dowiaduje się o złych działaniach króla. Podczas podróży towarzyszą mu różni towarzysze, a akcja gry rozwija się w emocjonujący sposób.

Grafika i dźwięk

Remake gry Final Fantasy IV zachwyca przepiękną, klasyczną pikselową grafiką, która została odświeżona i dopasowana do współczesnych standardów. Muzyka w grze jest również niezwykle klimatyczna i wprowadza gracza w odpowiedni nastrój podczas rozgrywki.

Rozgrywka i ułatwienia

Wersja Easy tej gry zawiera wiele ułatwień, które sprawiają, że nawet początkujący gracze mogą cieszyć się rozgrywką. Możliwość szybkiego zdobywania doświadczenia, ułatwione walki z bossami i możliwość szybkiego powrotu do ostatniego punktu zapisu to tylko kilka z udogodnień, które czekają na graczy.

Final Fantasy IV – Easy na Nintendo SNES

4 z 5 gwiazdek