Ranma Nibunnoichi - Ougi Jaanken

Ranma Nibunnoichi – Ougi Jaanken na Nintendo SNES

Ranma Nibunnoichi – Ougi Jaanken na Nintendo SNES

Ranma Nibunnoichi – Ougi Jaanken to gra wydana na konsolę Nintendo SNES, która bazuje na popularnym japońskim mandze i anime o tym samym tytule. Gra została stworzona przez firmę Rumic Soft i jest jedną z adaptacji serii Ranma ½, która zdobyła ogromną popularność w latach 90.

Rozgrywka

Gracz wciela się w postać Ranmy Saotome, chłopca, który zmienia się w dziewczynę po kontakcie z zimną wodą. Gra skupia się głównie na wykonywaniu różnorodnych zadań, walkach z przeciwnikami oraz rozwiązywaniu zagadek. Istotnym elementem rozgrywki jest również system walki, który oparty jest na tradycyjnej japońskiej grze „Kamień, papier, nożyce”.

Grafika i dźwięk

Gra posiada klasyczną 2D grafikę charakterystyczną dla gier z lat 90. Animacje postaci są płynne, a tło zostało starannie zaprojektowane, aby oddać klimat mangi. Muzyka w grze jest zróżnicowana, od energetycznych utworów podczas walki, po spokojne melodie w trakcie eksploracji.

Dostępność i dodatki

Ranma Nibunnoichi – Ougi Jaanken została wydana tylko na konsolę Nintendo SNES i nie ma oficjalnych wersji językowych poza japońską. Gra jest dostępna głównie na rynku wtórnym, jednak fanów serii Ranma ½ z pewnością zainteresuje unikalna rozgrywka oraz nawiązania do oryginalnego materiału.

Ranma Nibunnoichi – Ougi Jaanken na Nintendo SNES

4.5 z 5 gwiazdek