Ys 5 - Ushinawareta Sunano Miyako Kefin

Recenzja gry Ys 5 – Ushinawareta Sunano Miyako Kefin na konsole Nintendo SNES

Gra Ys 5 – Ushinawareta Sunano Miyako Kefin to kolejna odsłona popularnej serii jRPG, która tym razem trafia na konsole Nintendo SNES. Gra została wydana w 1995 roku i od razu zdobyła uznanie fanów gatunku. Ale czy ta część serii spełnia oczekiwania? Przekonajmy się!

Rozgrywka

W Ys 5 gracze wcielają się w postać Adol Christin, bohatera znanego z poprzednich części serii. Tym razem Adol wyrusza do tajemniczego miasta Kefin, gdzie czekają na niego nowe przygody, zagadki i potężni przeciwnicy. Gra oferuje dynamiczną walkę, rozbudowany system rozwoju postaci oraz interesującą fabułę, która trzyma w napięciu do samego końca.

Grafika i dźwięk

Choć Ys 5 na Nintendo SNES nie imponuje już dzisiaj swoją grafiką, to trzeba przyznać, że twórcy świetnie wykorzystali możliwości konsoli. Lokacje są różnorodne, a postacie i przeciwnicy mają charakterystyczny design. Muzyka w grze jest również bardzo dobra, tworząc odpowiednią atmosferę podczas eksploracji i walki.

Dostępność i dodatki

Niestety Ys 5 – Ushinawareta Sunano Miyako Kefin nigdy nie doczekało się oficjalnej wersji językowej poza Japonią. Dla fanów gry pozostaje więc tylko korzystanie z tłumaczeń fanowskich. Niemniej jednak, warto dać szansę tej części serii, zwłaszcza jeśli lubisz klasyczne jRPG.

Ocena

Ys 5 – Ushinawareta Sunano Miyako Kefin na konsole Nintendo SNES

4 z 5 gwiazdek