Maniac Mansion (SW)

Maniac Mansion (SW) na Nintendo NES

Maniac Mansion (SW) na Nintendo NES – recenzja gry klasycznej przygodówki

Maniac Mansion to klasyczna gra przygodowa stworzona przez firmę Lucasfilm Games (obecnie znana jako LucasArts) i wydana w 1987 roku. Gra została pierwotnie wydana na komputery PC, ale szybko zdobyła popularność i została przeniesiona na konsole, w tym na konsolę Nintendo NES.

Rozgrywka

Gra Maniac Mansion to typowa przygodówka point-and-click, w której gracz steruje grupą trzech bohaterów, którzy próbują uratować dziewczynę porwaną przez szalonego naukowca. Gracz musi rozwiązywać zagadki, zbierać przedmioty i korzystać z unikalnych umiejętności każdego z bohaterów, aby przejść przez kolejne etapy gry.

Grafika i dźwięk

Choć grafika w grze Maniac Mansion jest już przestarzała, to ma swój urok retro. Kolorowe, pixelartowe sceny i charakterystyczny styl rysowania postaci sprawiają, że gra nadal cieszy oko wielu fanów klasycznych gier. Muzyka i dźwięki w grze również wprowadzają odpowiedni klimat i pomagają wczuć się w atmosferę szalonego domu naukowca.

Dostępność i dodatki

Gra Maniac Mansion na Nintendo NES jest dostępna w wersji klasycznej, bez dodatkowych trybów czy ulepszeń. Jednakże sama rozgrywka i fabuła gry są na tyle interesujące, że nie odczuwa się braku dodatkowych funkcji. Gra jest dostępna w wielu sklepach z grami retro oraz online, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla fanów klasycznych produkcji.

Maniac Mansion (SW) na Nintendo NES

Ocena: 4 / 5

Maniac Mansion to klasyczna gra przygodowa, która pomimo upływu lat wciąż potrafi wciągnąć gracza swoją nietypową fabułą i klimatem. Choć grafika może nie zachwycać nowoczesnymi standardami, to fanom retro gier z pewnością przypadnie do gustu. Polecam tę grę wszystkim, którzy lubią klasyczne przygodówki point-and-click.