Worms

Recenzja gry Worms na Nintendo SNES

Worms na Nintendo SNES

Worms to klasyczna gra strategiczna, która zyskała ogromną popularność na wielu platformach, w tym również na konsoli Nintendo SNES. Gra została wydana przez Team17 i po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku. Od tego czasu zdobyła rzeszę fanów na całym świecie.

Rozgrywka

Rozgrywka w Worms polega na tym, że kontrolujemy drużynę robaków, które walczą ze sobą na mapach pełnych przeszkód. Naszym celem jest wyeliminowanie drużyny przeciwnika, korzystając z różnorodnych broni i umiejętności. Gra oferuje wiele trybów rozgrywki, od pojedynczych potyczek po kampanie fabularne.

Grafika i dźwięk

Grafika w Worms na Nintendo SNES jest klasyczna, pikselowa i pełna uroku retro. Chociaż nie jest to najnowsza technologia, to jednak pasuje idealnie do klimatu gry. Muzyka i dźwięki również są charakterystyczne dla serii Worms i dodają dodatkowej atmosfery rozgrywce.

Dostępność

Worms na Nintendo SNES jest dostępny w wersji klasycznej na karcie lub w wersji elektronicznej na platformie Nintendo eShop. Gra jest kompatybilna z konsolą SNES oraz z emulatorami, co daje możliwość grania zarówno na oryginalnym sprzęcie, jak i na nowoczesnych urządzeniach.

Ocena użytkowników

Gracze na całym świecie uwielbiają Worms za jej humor, strategię i możliwość zabawy zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi. Gra jest uznawana za klasyk gatunku i wciąż cieszy się dużą popularnością po latach od premiery.

Worms na Nintendo SNES

4 z 5 gwiazdek